۲۰ واحد ریخته‌گری البرز باید به شهرک‌های صنعتی منتقل شوند

فردین حکیمی روز پنجشنبه در نخستین کارگروه انتقال صنایع آلاینده هوا در اجرای ماده ۱۴ قانون هوای پاک که با حضور اعضای مربوطه در محل استانداری البرز تشکیل شد، بر ضرورت رعایت الزامات زیست‌محیطی به‌ویژه نصب سیستم‌های کنترلی در بخش هوا با هدف پیشگیری از هر گونه تهدید برای سلامت شهروندان تاکید کرد.

وی افزود: به همین منظور ضمن بررسی و شناسایی صنایع آلاینده هوا مستقر در حوزه‌های شهری توسط محیط‌زیست استان، تلاش خواهد شد با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان صنعت و معدن در اولویت اول، روند انتقال بیش از ۲۰ واحد ریخته‌گری به شهرک صنعتی اشتهارد و کوثر انجام شود.

حکیمی اظهار داشت : یکی از راهکارهای مناسب برای رفع آلایندگی صنایع آلاینده هوا، بهره‌گیری از سیستم فیلتراسیون، عدم مصرف سوخت‌های فسیلی و گازرسانی به واحدهای صنعتی است که انتظار می‌رود توسط شرکت گاز و همکاری سایر دستگاه‌ها این مهم تسریع و محقق شود.

بر اساس آیین‌نامه اجرایی تبصره ماده ۱۴ قانون هوای پاک، صنایع آلاینده هوا از جمله ریخته‌گری‌ها بایستی در خارج از محل سکونت‌گاهی ساماندهی شوند.

در اجرای این قانون، صنایع آلاینده هوا که در مجاورت سکونت‌گاه‌ها واقع شده اند و به دلیل بی توجهی به الزامات زیست‌محیطی و ایجاد آلودگی سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازند در صورت عدم توجه به اخطاریه‌های محیط‌زیست در جهت رفع آلایندگی و یا استفاده از فناوری‌های نوین ، موظف به انتقال به شهرک‌های صنعتی یا مکان‌های مجاز محیط‌زیست خواهند بود.

در استان البرز حدود ۲۵ واحد ریخته‌گری فعال هستند.

تماس با ما

نشانی:
تهران- خیابان سعدی شمالی - خیابان منوچهری - کوچه دکتر آقاجان - پلاک 13 - واحد 4 و 5 و 6 

کدپستی: 1145743719

تلفن های تماس:
021-66716065  و  66716875-021

شماره نمابر (فاکس):
021-66712760